Úvod » Sezona 2017/2018 » Hodnocení utkání SpSM U13 Jih - Podzim 2017

Hodnocení utkání SpSM U 13 Jih 9.9.2017 - 1.FC Slovácko

publikováno 11.09.2017

Přepište dějiny Brodského Slovanu - porazili jsme celek Slovácka!!!

SpSM - žáci U13 Jih, Morava, 2017 – 2018

Takto lakonicky bychom mohli začít dnešní komentář... Už jsme nechtěli opakovat smolné utkání s celkem Sigmy Olomouc, proto jsme si dali za cíl složit jakýsi „reparát“ a hrát i s takovými zvučnými celky vyrovnaná utkání. To se nám bezezbytku povedlo. Zaslouženě jsme tak ochutnali další domácí vítězství….

Musil, Kábela, Sláma, Veselý, Holas

Do utkání nemohly být naordinované jiné pokyny, než abnormální tlak na míč, aktivita směrem k brance soupeře spojená s častým zakončováním, minimum hrubých chyb a to od všech hráčů na hřišti ….

Hodnocení:

Dalším podařeným vstupem do utkání jsme snad konečně zahnali naše minulé nezdary v této důležité části hry. Od úvodní minuty se hrálo utkání ve velkém tempu a v ochozech nebyl snad nikdo, kdo by se nebavil fotbalem. Kluci bojovali o každý míč a každý metr prostoru na hřišti a odměnou jim bylo v deváté minutě otevření skóre zápasu. Ovšem houževnatý a skvěle hrající soupeř překlopil v následujících deseti minutách třemi góly misky vah na svou stranu. Na našich hráčích byla cítit chuť a snaha snížit skóre a dostat se zpět do zápasu. To se povedlo, protože díky neustálé aktivitě v napadání byl rozhodčím našemu celku odpískán pokutový kop, který nekompromisně Dejv proměnil. A když o minutu později Tomajda přidal další branku, odcházeli jsme do prvního odpočinku za stavu 3:4. Prostřední část zápasu přinesla vyrovnanou aktivní hru plnou krásných akcí. Gólově ovšem patřila pouze našemu celku, a tak jsme třemi přidanými trefami šli do vedení. Ve čtvrté minutě poslední třicetiminutovky přišel asi „zlomový“ okamžik zápasu. Pan rozhodčí odpískal naší obraně faul v pokutovém území a následoval nařízený pokutový kop. Pro soupeře se tím rýsovala možnost dotažení skóre na rozdíl pouze jednoho gólu. Jenomže skvělým, dokonce dvojitým zákrokem, Šimon Panský penaltu zneškodnil. Napětí se dalo krájet a soupeř přidával na fotbalovosti. Dařilo se mu skvěle vytvářet velké hříště a při držení míče kombinoval z jedné strany na druhou s cílenými průnikovými přihrávkami. Naše napadání ale taktéž nabíralo na obrátkách a skvěle kondičně připravení kluci navýšili skóre o další branku. Když se soupeři podařilo ve 23 minutě jednou trefou snížit, zareagovali jsme stejnou mincí. Potrestali jsme chyby soupeře v rozehrávce, který se sympaticky i přes nepříznivý výsledek snažil stále o kombinační hru a dotáhli zápas do konečného skóre.

Ohlasy:

" Můžeme si jen přát více takových zápasů a plně věříme, že si ho všichni užili. Ukázalo se to, že jsme skvěle kondičně připraveni, a že se můžeme rovnocenně porovnávat se všemi celky tabulky. Všem klukům patří „OBROVSKÁ“ pochvala. Odměnou jim bylo nejen vítězství, ale také skvělá atmosféra a závěrečná Děkovačka. Před soupeřem nám nezbývá nic jiného, než smeknout za předvedenou hru, která měla každopádně více fotbalovosti. Tentokrát ale vyhrála disciplína a bojovnost, a té jsme měli víc prostě MY!!! “

Trenéři: Tůma, Dohnal, Pech.